Queens Botanik Bahçesi İcra Direktörü Pazar Günlerini Nasıl Geçiriyor?

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Queens Botanik Bahçesi’nin yaklaşık otuz yıldır ilk yeni yönetici direktörü olan Evie Hantzopoulos, Flushing merkezli kâr amacı gütmeyen kuruluşa 32 milyon dolarlık bir eğitim merkezinin inşasını da içeren bir genişleme döneminde liderlik ediyor.

Bayan Hantzopoulos, 11 yıl çalıştığı gençlik örgütü Küresel Çocuklar’ın genel müdürü olarak görev yaptıktan sonra, geçen yıl ihaleyi Tiffany Cabán’a kaptırarak Belediye Meclisi’ne aday olmak için örgütten ayrıldı. Ocak ayı sonlarında topluluk merkezli bahçede göreve başladı.

“Buraya geldiğime sevindim,” dedi, “çünkü tüm şehre olduğu kadar Queens’e de vermeme izin veriyor.”

Ebeveynleri Yunan göçmen olan 56 yaşındaki Hantzopoulos, 1999 yılında Astoria, Queens’e taşındı. O, 57 yaşındaki doktor yardımcısı kocası David Motamed ve 16 yaşındaki üç çocuğuyla birlikte yaşıyor. 19 ve 22 ve kimliğinin açıklanmaması istendi, köpekleri Scout, (bazen) Mimi’ye, Spike adında bir kaplumbağaya ve iki tavuk Ethel ve Maude’ye cevap veren kambur oturan bir kedi.

TÜYLÜ ARKADAŞLAR Tam anlamıyla 6 veya 6:30’da tavuklarla uğraşıyorum. Evdeki diğer herkes hala yatakta ve Ethel ile Maude’u kümeslerinden çıkarıp onları besledim. Onlara bir günlük oldukları 2018’den beri sahibiz. Onları almak benim fikrim değildi, ama birkaç haftalığına annemin devini almak için Massachusetts’e gitmem gerekti ve eve geldiğimde yavru tavuklarımız oldu.

LEZZETLİ BAŞLANGIÇ Yaptığım ilk şeylerden biri bir fincan kahve yapmak ve gazete okumak. Hala The New York Times’ın basılı baskısını alıyorum. French pressim var, ama kahvem çok güzel değil. Kahvaltıda tatlı yerine tuzluyu severim, bu yüzden genellikle pide veya beyaz peynirli Yunan ekmeği üzerinde humus yerim. Ara sıra tavuklardan yumurta alıyorum.

TOPLU PİŞİRME 8’den önce, genellikle bir blok yakınımdaki Stop & Shop by Home Depot veya CTown’da yiyecek alışverişi yapmak için evden çıkıyorum. Çok yemek yapıyoruz – çok fazla paket servis yapmıyoruz – bu yüzden hafta boyunca sürecek toplu yemek pişiriyorum. Nohut yahnisi gibi yemekler yaparım ya da tavuğu marine ederim (Ethel ve Maude’un beni görmelerine izin vermem). Her hafta bir Topluluk Destekli Tarım kutusu ürünü teslim alıyorum, bu yüzden ne kullanabileceğimi görmek için kutuya bakıyorum.

Ms. Hantzopoulos, hafta sonları Astoria’da kalmayı tercih ediyor ve genellikle yerel kafelerde arkadaşlarıyla buluşuyor. Kredi… The New York Times için Dieu-Nalio Chery

ÖZEL BİR ŞEY Pazar akşam yemeği için de hazırlanıyorum. Arkadaşlarımın ve ailemin – genellikle kız kardeşim Maria ve ailesinin – olmasını seviyorum. Yemek genellikle daha özel bir şeydir, örneğin bir rosto veya ilkbahar ve yaz aylarında açık havadaki barbeküde ızgara balık veya souvlakis. Tamamı yemek artıklarından oluşan hafif bir öğle yemeğinden sonra evi temizliyorum – burası bir felaket bölgesi.

Kız kardeşi Maria Hantzopoulos ile birlikte evde, ayrıldı. “İnsanlar için yemek yapmayı seviyorum ve ailem ve arkadaşlarımla yemek yemek Yunan kültürümün bir parçası.” Kredi… The New York Times için Dieu-Nalio Chery

UP VE DIŞI Evvel Tüm yemek pişirmeyi ve temizliği yaptım, mahallede bir arkadaşımla kahve içmek için buluşuyorum, genellikle Sweet Scene veya Madame Sousou’da. Sıcak havalarda, 31st Avenue’de neler olduğuna bakıyorum. Gösterilerden çocuk etkinliklerine, tatil pazarlarına kadar her şeye ev sahipliği yapan Açık Sokaklar programını başlatan organizatörlerden biriydim.

Astoria’daki Madame Sousou’da arkadaşı Maryam Shariat ile kahve içiyor. Kredi… The New York Times için Dieu-Nalio Chery

YEREL HAREKET ETMEK Birçok topluluk etkinliğine ve karşılıklı yardıma katılıyorum — Queens Community Board 1’deyim ve kâr amacı gütmeyen The Connected Chef’in yönetim kurulundayım, ailelerin yerel besleyici gıdaya sahip olmalarını ve bunlarla ilgili etkinliklere katılmalarını sağlar. Ayrıca Western Queens Community Land Trust’ın yönetim kurulundayım ve Astoria Mutual Aid Network ve Frontline Foods Queens aracılığıyla gıda yardımı yapıyorum. Queens Botanik Bahçesi’nde işe başladığımdan beri, etkinlikler olduğunda orada da duruyorum, böylece yardım edip ziyaretçileri selamlayabiliyorum.

Geçen hafta sonu Queens Botanik Bahçesi’nde düzenlenen Climate Arts Şenlik’te taze ürünler. Kredi… The New York Times için Dieu-Nalio Chery

FARKLI AKTİVİTELER Ailemin her üyesi bağımsızdır ve pazar günleri kendi işlerimizin çoğunu yaparız. David eskiden profesyonel bir bas gitaristti; 40 yaşında kariyer değiştirdi. Hala hafta sonları eğlence ve prova için The Royal Arctic Institute adlı bir grupta çalıyor. Bazen David ve ben bir veya daha fazla çocuğumuzla birlikte organik sebze bahçemizle ilgileniyoruz. Ürünlerde her zaman çok başarılı olamayız, ancak botanik bahçesindeki bahçıvanlardan bazı ipuçları almayı umuyorum.

AİLE YEMEĞİ Saat 5 veya 6’da genellikle eve dönerim Pazar akşam yemeğini hazırlarım. İnsanlar için yemek yapmayı seviyorum ve ailem ve arkadaşlarımla yemek yemek Yunan kültürümün bir parçası. Benim programıma göre, bunu haftanın herhangi bir günü yapmak zor.

Arka bahçede aile yemeği. Kredi… The New York Times için Dieu-Nalio Chery

HAFTA HAZIRLIĞI Misafirlerimiz gitti, genellikle 9 gibi, dinlenmeye başlıyorum. Faturaları tıslıyorum ve gelecek haftanın programını gözden geçiriyorum. Bazen sosyal medyayı kontrol eder ve gazeteyi okumayı bitiririm. En küçüğüm hala lisede, bu yüzden mühlet ödevi yapıyorum yapıyorum. Bir arkadaşımı arayacağım, ama dürüst olmak gerekirse, bazen hiçbir şey yapmıyorum. 10 veya 10:30’da yataktayım. Hemen uykuya dalarım ve gece boyunca uyurum.

Pazar Rutin okuyucuları Evie Hantzopoulos’u Twitter’da @evie4us adresinden ve Queens Botanik Bahçesi’nde olup bitenleri Instagram @QueensBotanicalGarden hesabından takip edebilirler.