Rust setinde ateş açan silah ustasına 18 ay hapis cezası

Felaket

New member
15 Nisan 2024, 21:36

Şartlı tahliye talebinde bulunan kadının cezasını New Mexico'daki bir hapishanede çekmesi gerekecek. Ölümcül atışın yapıldığı silahı elinde bulunduran Alec Baldwin'in duruşması Temmuz ayında başlayacak

Tgcom24
Rust'un zırhçısı üzgündü, “ama pişmanlık göstermedi”

Savunmanın şartlı tahliye talebini reddeden silah ustasına ceza veren yargıç, Gutierrez-Reed'in “üzgün” olduğunu ancak “özel davranışından dolayı pişmanlık göstermediğini” söyledi. Ünlü bir Hollywood silah ustası olan babasından miras kalan ticaretteki ilk işi “Rust” olan genç kadın, “Ben bir canavar değilim” diye ağlamıştı. “Genç ve saftım ama her zaman elimden gelenin en iyisini yaptım” diye ekledi ve “ne yapmamı istersen, dersler, toplum hizmeti” yapmak üzere serbest bırakılmayı istedi.

Rust setindeki çekim: ne oldu

Yapımcılığını aynı zamanda başrol oyuncusu Alec Baldwin'in üstlendiği düşük maliyetli western filmi “Rust”un setindeki ölümcül silahlı saldırının tarihi Ekim 2021'e kadar uzanıyor. Ölümcül şekilde yaralanan Hutchins, silahtan çıkan kurşunla vurulmuştu. aktörün aynı zamanda yönetmen Joel Souza'yı da elinde tuttuğunu söyledi. Gutierrez-Reed setteki silahların güvenliğinden ve iyi bakımından sorumluydu. Bugünkü ceza, başlangıçta suçtan paçasını kurtaran ancak daha sonra ikinci kez kasıtsız adam öldürme suçundan suçlanan Baldwin için riski artırıyor.

Alec Baldwin neyle suçlanıyor ve neyi riske atıyor?

Geçtiğimiz günlerde Temmuz ayındaki duruşmaya zemin hazırlayan New Mexico savcılığı, aktörün “utanmadan yalan söylediğini” ve trajediyi takip eden saatler ve günlerde hikayesini birkaç kez değiştirdiğini belirten bir dosya yayınladı. Savcı Karl Morrissey, ifadelere yanıt olarak şunları yazdı: “Baldwin'in Rust setindeki davranışını izlemek, duyguları üzerinde hiçbir kontrolü olmayan ve davranışının başkaları üzerinde yaratabileceği etki konusunda hiçbir endişesi olmayan bir adamı izlemek gibiydi.” “Aynı davranışın güvenlik cephesinde uzlaşmalara katkıda bulunduğunu” ifade eden tanıklar.

Ayrıca okuyun
sponsorlu içerik

Ayrıca okuyun
sponsorlu içerik

İlgili