Şef Rocco DiSpirito, Pazar Günlerini Nasıl Geçiriyor?

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Rocco DiSpirito, 1990’lardan beri Amerikan yemek sahnesinde bir demirbaş olmuştur. Üç yıldızlı bir restoranı var, realite televizyon yıldızı oldu ve İtalyan Amerikan temasından “konfor ketosu”na kadar değişen bir düzineden fazla yemek kitabı yazdı.

Bu günlerde, Made by Rocco adlı özel bir yemek dağıtım hizmeti işletiyor, ham ve organik içecekler, protein tozları ve barlardan oluşan bir ürün yelpazesine sahip ve hala televizyonda düzenli olarak görüntüleniyor. Aslen Jamaika, Queens’den Bay DiSpirito, ailesi, iki köpeği ve iki kedisi ile birlikte yaşadığı TriBeCa’nın uzun süreli bir sakinidir.

İLK DENEYİM Nedense 5 ile 6 arasında bir yerde beynim kalkmamı istiyor. Ve ben kolay uyuyan biri değilim, bu yüzden genellikle kısa bir gece olur. Bu yüzden sadece bitirmek için ayağa kalktım. Bir süre protein içeceği alıp e-postaları kontrol edeceğim, ilk başta beni uyandıran bazı şeylerle ilgileneceğim ve sonra 90 dakika kadar sonra tekrar uyuyacağım.

İKİ ALIN 8 ile 9 arasında resmen ayağa kalktım ve günlük hayatın ikinci turu evcil hayvanlarla başlıyor. Köpekleri uzun bir yürüyüşe çıkarırım. TriBeCa’nın bu bölümünde yaşamamın sebeplerinden biri de yakınlarda bir köpek parkı olması. Köpekleri gezdirirken günün en zevkli aktivitelerini düşünmeye başlıyorum. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde yiyecek içerir.

Günün ilk etkinliği: Köpekleri dışarı çıkarın. Kredi… The New York Times için Janice Chung

YÖNETİCİ Made by Rocco temelde 7/24 olduğu için her gün farklı aralıklarla bazı işlere gizlice girmem gerekiyor. Müşterilerimle görüşür, ihtiyaçlarının karşılanmasını ve gelecek haftanın menülerini planlamak için mühlet yaparım. Genelde bir seferde yaklaşık 15 müşterim olur ve sabah onların yarısıyla iletişim kurmayı umuyorum. Sonra hemen hemen her zaman Balthazar’a gidiyorum.

RİTÜEL Balthazar’a öğle saatlerinde ulaşmaya çalışıyorum. Temelde, sürekli değişen bir arkadaş grubuyla yapılan bir rezervasyon. Brunch/öğle/akşam yemeği üç saate kadar sürebilir. Bu benim için çok önemli çünkü genellikle kendime bu tür çok uzun bir yemek ve arkadaşlarla birlikte olma izni veriyorum. Benim kilisem gibi. 1997’de açıldıklarından beri Balthazar’ın ve sahibi Keith McNally’nin hayranıyım. Neredeyse her gece işten sonra buraya gelirdim ve buraya her geldiğimde hala oturduğum aynı kabinde otururduk. ve saatlerce kal, tıpkı benim hala yaptığım gibi. Aslında banketin arkasında bir yerde kaybolan bir kredi kartım var.

ÜÇ YEMEK KURSU Bu Pazar öğününü kahvaltı, öğle yemeği ve erken akşam yemeği olacak şekilde planlamaya çalışıyorum. Harika bir hamur işleri sepetleri var, bu yüzden önce biraz kahve ile biraz hamur işlerim var ve sonra bir saat kadar sonra deniz ürünleri kulesini sipariş ediyorum. Her zaman. Balthazar’da deniz ürünleri kulesine sahip olmak, tüm dünyada yapmayı en sevdiğim şeylerden biri. Salgının köpek günlerinde her şeyden çok hayal ettiğim şey buydu. Deniz ürünleri kulesinden bir saat kadar sonra biftek kızartması ya da ördek ya da alabalık yiyebilirim. Çok tipik bir Fransız. Klasik Fransız yemekleri ve birahane ambiyansı için artık pek bulamayacağınız büyülü bir mekan burası.

GEZİN, ZİYARET Özellikle uzun bir yemekten sonra yürümeyi severim. Nereye gideceğim ruh halime göre değişir ama çoğu pazar günleri Aşağı Doğu Yakası’na Çin Mahallesi Çorbası adlı küçük bir galeriye giderek birçok kitabımda çalışmış parlak bir grafik tasarımcı olan arkadaşım Tim Hsu’yu bulurum. Aşağı Doğu Yakası’nın küçük galerilerini ve özellikle Tim’s’i seviyorum, çünkü New York’un inşa edilme amacını temsil ediyor, 50 doları olan birinin bir şeyler başlatabileceği ve yeraltına girebileceği bir yer ve bu Çin Mahallesi Çorbası. Tim’in gerçekten harika, topluluk temelli sergileri var. Harika çay yapar ve güzel puroları vardır, bu yüzden puro içeriz, çay içeriz, arkaya bakarız ve takılırız.

Arkadaşı Tim Hsu ile Chinatown Soup’ta. “Puro içeriz, çay içeriz, arkaya bakarız ve takılırız.” Kredi… The New York Times için Janice Chung

BRAINSTORM Downtown Alliance’da küçük bir ekiple birlikte Dine Around Downtown Cooking at Home Edition adlı dizide çalışıyorum. Yeniden açılan veya yeniden açılmayla mücadele eden ya da paket servis ve teslimata yönelen şeflere dikkat çekmek ve onlara ve hayır kurumlarına farkındalık getirmeye yardımcı olmak için pandeminin başlarında başlattık. Yaklaşık üç haftada bir, bölgeden bir restoranın yer aldığı Zoom’da bir sunum yapıyoruz. Ben ev sahibiyim ve planlamanın bir parçasıyım, bu yüzden her Pazar ekip ve ben bir sonraki sunumu tartışmak için bağlantı kuruyoruz.

KONUŞUYUN Daha önce iletişimde olmadığım daha fazla müşterimle görüşüyorum. Ondan sonra, terapistimle telefona atlayacağım. Sanırım ikinci sınıftan beri terapideyim. Öyle demediler ve üniversiteye gidene kadar ne olduğunu anlamadım ama hayatımda bir tutarlılık oldu. Kariyerimin başlarında, yönetimi daha güçlü, daha iyi ve daha empatik kılmanın bir yolu olarak tutarlı terapiye gerçekten inanan bir restoran sahibi için çalıştım. Bu yüzden hayatımda bunun iyi bir fikir olduğu pek çok kez pekiştirildi.

AİLE YEMEĞİ 7 civarında daha fazla yiyecek var. Yemek yaparım. Geniş ailem geliyor, bazen komşularım da. Pazar gecesi her zaman makarna vardır. Başka şeyler de var ama makarna değişmez. Carbonara ya da et yahnisi yapacağım, onun gibi bir şey. Bir yemek kitabı üzerinde çalışırken, genellikle pazar günleri yaptığım şeylerden ilham alıyorum, bu yüzden menü ihtiyaçlarıma yönelik olabilir. Ailem ve arkadaşlarım, yemek tarifi testine dahil olduklarını bilmiyorlar ama bence umurlarında değil. Şu anda bir sonraki yemek kitabım “Rocco at Home” üzerinde çalışıyorum, bu nedenle menü kesinlikle rahatlığa dayalı ve iyi karşılandı.

“Pazar geceleri her zaman makarna vardır. Başka şeyler de var ama makarna değişmez.” Kredi… The New York Times için Janice Chung

UYKU YARDIMI Guy Fieri’nin “Şampiyonlar Turnuvası”nda üç sezon boyunca yarışmacı veya yargıç oldum. Son iki sezonu bitirdim, hepsi kör ve gerçekten izleniyor. Yani, tanık koruma gibi. Sezon galasına kadar kimin yemeğini tattığımı ve hatta yarışmanın sonuçlarını bile bilmiyorum. Tıpkı herkes gibi ben de Öğrenmek için izlemek zorundayım, bu yüzden şimdi 3. Sezonu izliyorum. Kendimi televizyonda görmekten nefret ediyorum. Utangaç bir insanım. İçine kapanık. Ama nasıl olduğunu görmek ve nasıl olduğunu bilmek için her bölümü izlemem gerekiyor. yargıç olarak işimde daha iyi olmak için.Bunu yapabileceğim tek zaman bir Pazar gecesi son iş.Kendimi televizyonda izlemek o kadar dayanılmaz ki uykuya dalmama yardımcı oluyor.

Su nday Rutin okuyucuları, Rocco DiSpirito’yu Twitter veya Instagram @roccodispirito üzerinden takip edebilir.