Tatil Ticaretindeyseniz, Zencefilli Ev Sezonu

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Günaydın. Bugün Pazartesi. Tatiller için Queens’de zencefilli kurabiye evleriyle dolu bir bodrumu ziyaret edeceğiz. Ayrıca, pandeminin parlak noktalarından biri olan şehrin Açık Sokaklar girişimine ne olduğunu da öğreneceğiz.

Kredi… The New York Times için Andres Kudacki

Jon Lovitch’in bodrumunu anlatan bir satır var ve bunu Clement Clarke Moore yazmadı. Geçen gün burada sözü edilen eski bir Çılgın Eddie reklamından: “Ağustos’ta Noel var!”

Lovitch’in bodrumunda da Temmuz’da Noel’di ve Eylül ve Ekim’de Noel olacak: Forest Hills, Queens’deki bodrum katında her gün Noel, başka her yerde Noel olduğu zamanlar hariç. Lovitch, Ocak-Kasım ayları arasında zencefilli ev, zencefilli fındıkkıran, zencefilli kızak ve zencefilli Noel Babalar yapar.

Aşağı Doğu Yakası’ndaki Essex Pazarı’ndaki dev bir zencefilli kurabiye köyünde bir araya getirme zamanı gelene kadar onları kitap raflarına, masalara, sandalyelere ve hatta bir sedire dizdi. GingerBread Lane ekranı 26 Kasım’da, yani bugünden 100 gün sonra açılacak.

Lovitch, 800 ev yaptığını ancak 1.500’e ihtiyacı olduğunu söyleyerek vitesi yükseltiyor.

Lovitch, “İnsanlar tatil temalı bir iş yürüttüğünüzü ilk öğrendiklerinde, ‘Oh, vay, yaz mevsimi, limonata içiyorsunuz, maç izliyorsunuz, tekme atıyorsunuz,” varsayımıyla hareket ediyorlar, dedi Lovitch. “Şu anda kimse Noel’i düşünmüyor. Ama yaz boyunca her ay yaklaşık 300 ev almam gerekiyor.”

Bu, 70 ila 80 saatlik çalışma haftası anlamına gelir. Davulcular, kızaklar ve ren geyiği olacak – hepsi yenilebilir, ancak Lovitch bir Noel Baba’da atıştırmanın kötü bir fikir olacağını söyledi.

“Bunu nasıl çiğnedin?” dedi, pudra şekeri, yumurta akı ve tartar kremasından oluşan kremayla kaya gibi sert bir çatıya vurarak. “Yani, ‘Jurassic Park’ veya ‘Zombie Apocalypse’ gibi dişleriniz yoksa.

Lovitch’in şekerli dünyasındaki tek potansiyel tehlike, kaybedilen dişler değildir. Zencefilli kurabiye yapılarından biri kafasına çarptığında daha önce beyin sarsıntısı geçirdiğini söyledi. Onu yapışmış olduğu bir duvardan çekip çıkarıyordu.

Saatler sonra başının ağrımaya başladığını hissetti. Hokey oyuncusu olmuştu. Bir sarsıntının nasıl bir his olduğunu biliyordu ve kendini acil servise götürdü. Lovitch, “Kontrol eden doktora olanları anlatıyorum ve ‘Zencefilli bir evde beyin sarsıntısı geçirdiniz’ diyor” dedi. Lovitch ona gerçeği söylediğine dair güvence verdi.

Bir yan projeyi tam zamanlı bir mesleğe dönüştüren eski bir yönetici şef olan Lovitch’in sakalı var ama sakalı beyaz değil ve güldüğünde göbeği, ne biliyor musun dolu bir kase gibi sallanmıyor. “ho, ho, ho” diyen biri değil ve çalışırken Noel müziği dinlemiyor.

“Yılımın çoğunu burada pazen pijamalarımla ve çoraplarımla çalışarak geçiriyorum,” dedi, “insan kaynakları, sendika, bir şef olarak endişelenmeniz gereken şeyler hakkında endişelenmiyorum. Mesela, jöle fasulyeleri kazımak için kullandığım yerde yerde duran bir bıçak var. Bir otel mutfağında yerde duran o bıçak başımı belaya sokar” dedi.

Nemin, Sheetrock kadar sert olması gereken zencefilli kurabiye duvarlarını yumuşatmasını önlemek için dört nem giderici çalıştırıyor. Tatil sonrası indirimlerle satın alınan malzemelerle inşa ediyor, ancak 26 Aralık’taki yüzde 50’lik indirimle değil. “Genellikle iki hafta içinde ondan kurtulmak için yüzde 90’a varıyorlar ve işte o zaman dalıp satın alıyorum. o,” dedi. “Bir kuruş için bir düzine şeker kamışı!”

Hava

Düşük 80’lerin yakınında kısmen güneşli bir günün tadını çıkarın. Geceleri hava çoğunlukla bulutlu ve sıcaklıklar 60’lara düşüyor.

ALTERNATİF-YAN PARK

Bugün askıya alındı (Varsayım Bayramı).

En son New York haberleri

Kredi… New York Times için Brendan Bannon

Menajeri, Cuma günü yaklaşık 10 yerinden bıçaklanan yazar Salman Rushdie’nin solunum cihazından çıkarıldığını söyledi. Ajan Andrew Wylie bir kısa mesajda, “İyileşmeye giden yol başladı” dedi. “Uzun olacak; Yaraları ağır, ancak durumu doğru yönde.”

Rushdie, New York’un batısındaki Chautauqua Enstitüsü’nde bir konuşma yapmasından dakikalar önce sahnede saldırıya uğradı. Saldırı, pastoral bir geri çekilmeye terör getirdi (yukarıda). Fairview, NJ’den 24 yaşındaki Haydi Matar, seyirciler onu yere indirdikten sonra tutuklandı.

Rüşdi, 30 yılı aşkın bir süre önce Rushdie’nin “Şeytan Ayetleri” adlı romanının yayımlanmasından sonra İran’ın dini lideri tarafından yayınlanan ve Müslümanları kendisini öldürmeye yönlendiren fetva olarak bilinen bir fermanın konusu olmuştu.

Daha fazla yerel haber

• Kumarhaneden ayrılma: Emekli bir polis müfettişi olan Timothy Pearson, bir emekli maaşı topluyor ve Belediye Başkanı Eric Adams için çalışıyor ve aynı zamanda Resorts World New York City kumarhanesinde üst düzey bir güvenlik işi yürütüyordu. Resorts World o işi bıraktığını söyledi.

• Yandaki fareler için ne yapabilirsin? Çeşitli şehir kurumları, haşerelerin nerede olduğuna ve binanın sahibine bağlı olarak kemirgen şikayetlerine yanıt verir. Ama beklemeye hazır olun.
Sanat ve Kültür

• Bir bomba sığınağından Brooklyn’e: Sekiz çocuktan oluşan bir grup, ilk kez Nisan ayında Ukrayna’nın Lviv kentinde sahnelenen “Mom on Skype”ı gerçekleştirmek için Brooklyn’e geldi.

• Studio Ghibli’nin müziği : Joe Hisaishi’nin puanları Studio Ghibli filmlerinin silinmez olmasına yardımcı oldu. Ancak Radio City Music Hall’daki bir dizi konserde eserler tek başına duruyor.
Yaya dostu ‘Açık Sokaklar’ için mücadele

Kredi… The New York Times için Brittainy Newman

Altmış üç mil. Times Meydanı’ndan Trenton, NJ veya Bridgeport, Conn’a kadar olan mesafe kabaca o kadar uzaktır.Ayrıca New York’ta kaç kilometrelik yaya dostu “açık sokaklar” kaybolmuştur.

Şehrin Açık Sokaklar girişimi, haftanın yedi gününe kadar belirli saatlerde belirli bloklarda trafiği yasaklıyor veya sınırlandırıyor. Şehrin program için 83 millik caddeler belirlediği 2020 pandemi yılında parlak bir noktaydı. Ancak açık sokakları korumak beklenenden daha zor çıktı. Şimdi 20 milden biraz fazla var.

Şehir yetkilileri ve topluluk grupları, henüz yeni bir girişim olan bu girişimde neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bulmaya çalışıyor. Yetkililer, şehrin çevresine beş mil açık cadde ekleme sürecinde olduklarını söylediler; Ulaştırma Komiseri Ydanis Rodriguez, kentin programa yatırım yapmaya ve programı genişletmeye kararlı olduğunu söyledi.

Ancak Jackson Heights, Queens ve Greenpoint, Brooklyn’de açık sokaklar tepki çekti. Greenpoint sürücüleri, metal bariyerler tahrip edildikten, ezildikten ve Newtown Creek’e atıldıktan sonra Driggs Bulvarı ve Russell Caddesi’ndeki iki açık caddeyi geri aldı.

Yeni açık caddeler geliştirmek için şehirle birlikte çalışan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Street Lab, 11 yeni Open Street sitesinin işletilmesine yardımcı olmak için topluluk grupları organize etti. Bronx’taki East 141st Street’te, bir konut projesinin yanındaki açık bir cadde, pop-up etkinlikler düzenleyen “duvarları olmayan bir kitapçı” olan Boogie Down Books ile her Cumartesi basketbol oyunları, müzik ve hikaye saatleri için insanları bir araya getiriyor.

Güney Bronx’taki Third Avenue İş Geliştirme Bölgesi’nin genel müdürü Michael Brady, açık sokakları çalışır hale getirmenin ne kadar zor olduğunu biliyor. Alexander Bulvarı ve Willis Bulvarı’ndaki bir çift açık caddeyi teşhir etmek için yılda 600.000 dolar bağış toplamaya çalışıyor.

“Sokakları kapatmak için sokakları kapatmıyoruz” dedi ve yoga ve CrossFit derslerinin yanı sıra canlı gruplarla Salsa Cumartesilerinin – hepsi aylık program programında listelendi – mağaza ve restoranlarda trafiği artırdığını da sözlerine ekledi. .

BÜYÜKŞEHİR günlüğü

taranmış

Sevgili günlük:

Kaybettiğim tarak yerine bir cep tarağı almak için bir hafta uğraşmıştım. Kimse onları satmıyor gibiydi. Birkaç Duane Reade ve CVS mağazası denedim. Belki bir tedarik zinciri sorunuydu.

Sonunda, John Street’teki bir eczane zincirinden 20 taraklı bir ürün paketi aldım ve satın aldım. Tüm genişliklerde, şekillerde ve boyutlarda çok renkli taraklara sahipti. Bazılarının kolları ve sivri uçları vardı. Hatta birkaç cep boyutunda olanlar bile vardı.

“Bu harika,” dedi kasiyer beni ararken. “Sürekli tarak kaybediyorsun.”

Ona sadece bir tarak almak istediğimi ama kimsenin tekli satmadığını söyledim.

“Tarak lazım” dedi. “Bunlardan birini bir dolara alabilir miyim?”

Mutlu bir şekilde paketi açtım.

“Hangisini sen seç” dedi.

Ona saplı ve genişçe ayrılmış dişleri olan büyük bir tane verdim. Bana vermeye çalıştığı dolarlık banknotu reddettim.

“Bu mükemmel,” dedi.

Dükkândan çıkarken aklıma çok sıkı bir tayfa kesimi olduğu geldi.

– Ed Fitzelle

Agnes Lee tarafından çizildi.
Gönderimleri buraya gönderin ve Metropolitan Günlüğü’nün devamını buradan okuyun .

Burada bir araya gelebildiğimize sevindim. Yarın görüşürüz. -JB

PS İşte bugünün Mini Bulmaca ve Heceleme yarışması . Tüm bulmacalarımızı burada bulabilirsiniz .

Melissa Guerrero ve Ed Shanahan, New York Today’e katkıda bulundu. Ekibe [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

.