Umberto Tozzi dünya turuyla canlı gösterilere veda ediyor

Felaket

New member
Tozzi hastalık hakkında konuşuyor

Umberto Tozzi, hayatında üç kez, sonuncusuna ise Ocak 2024'te katıldığı Paris Olympia'da “Bunu uzun zamandır düşünüyordum” diye başladı ve tıbbi kayıtlarımı göstermeden size şunu söyleyeceğim: Çok uzun iki yılımı bir daha sahneye çıkamama korkusuyla zor geçirdim, korktum, artık bu korkuyu yendim ve mutluyum, yeniden sahneye çıkmaya başladım ve bunu geliştirdim. bir süredir aklımda olan bir fikirdi.” Umberto, hastalığın kendisini iyileştirdiğinin altını çiziyor: “İnanılmaz bir pozitifliğim vardı ve kendimi daha iyi bir insan olarak yeniden keşfettim. Utangaç doğdum, gazeteciler bana 'serseri' dedi, birçok şeye hayır dedim. Bugün çoğuna hayır diyorum. bazı şeyler ama gülümseyerek kendimi daha sosyal, daha yatkın hissediyorum. bazı kötü engelleri aşmak zorundasın. benim gibi onlardan çıkmak bir mucize, anlatılamaz. çok daha çok seviyorsun, daha çok yaşıyorsun, giderek daha çok olmasını umuyorsun. Dünyada barış olsun.”

Sanatçı canlı gösterilere veda ediyor

“Bu Final Turu ile birden fazla hayalimi gerçekleştireceğimi düşündüm” diye devam etti sanatçı, “Öncelikle büyük bir orkestrayla konserler vermek. Bu, senfoni olarak gördüğüm müziğimin canlı ortamda değer kazanmasını sağlamak için.” Daha sonra bu yıl, önümüzdeki sonbaharda yayınlanacak yayınlanmamış şarkılardan bir prodüksiyon yaratacağım ve bu turda nihayet bu yeni prodüksiyondan en az dört şarkıyı canlı çalabileceğim.” Tozzi, 2 bin canlı gösteri sonrası “yorgunluk”tan da söz etti: “Yorgunluğun da bir türü var, çünkü bu insani bir şey ve olabileceği aşikar. 50 yıldır turnedeyim. Şimdi Avustralya'ya gideceğim, Şili, Kuzey Amerika, Kanada Bütün bunlar çok yorucu. Elbette son akşam bu konu üzerinde çok düşüneceğim ama bu kadar uzun bir kariyere sahip olduğum için ayrıcalıklı olduğumun da farkındayım.”

Dünya turundan sonra ne olacak?

Umberto, daha da uzayacak olan dünya turundan sonra ne olacağını henüz düşünmedi: “Tam olarak ne yapacağımı düşünmedim ama çok uzun olacağını umduğum bu dönemde sanırım çünkü 30 konserle başlıyoruz ama umarım daha da uzayacaktır, zihinsel bağlılık açısından belki de daha önce düşünmediğim önemli şeyler olabilir, ama öncelikle ağlamayı düşünüyorum çünkü bu hediye çok özel. Sanırım sonun verdiği rahatlıktan ziyade gözyaşları benden kaçacak… Gidilecek bir şehir söylemem gerekirse Torino diyorum çünkü orada doğduğum için.”

Giuliano Sangiorgi ile işbirliği

Ama hepsi bu değil. Paris'te Tozzi, Giuliano Sangiorgi'nin gelişiyle gazetecilere bir sürpriz yaptı: İki sanatçı aslında birlikte “Donna Amante Mia”nın özel versiyonunun ön izlemesini duyurdular: “Bu kariyerimin ilk single'ı, tozu dumana kattığıma teşekkür etmeliyim Tozzi, Giuliano'yla bu şekilde” diye altını çiziyor. “Bir şarkı inanılmaz bir güzellikle etrafta çıplak dolaşma lüksüne izin veriyorsa, bunu karşılayabilecek olan yazardır. Harika bir şarkıyla çalabilmek benim için çok güzeldi”, diye araya giriyor Sangiorgi ironik bir şekilde: “Şarkı söylemek onun yanında deliriyordu, bu beni darmadağınık yaptı.” Şarkının yapımcılığını üstlenen Sangiorgi, dünya turunun bir aşamasında Umberto ile birlikte sahneye çıkacak: Giuliano, “Beni davet ederse hazırım” diye şaka yapıyor. Umberto “Uçaktan korkmayın” diye yanıtlıyor.

50 yıllık başarılar

Umberto Tozzi'nin arkasında 50 yıllık başarı, 2 bin konser ve tüm dünyada satılan 80 milyondan fazla plak var. “Gloria”dan “Ti amo”ya, “Gente di mare”den “Si canmore more”a kadar zamansız hit parçalar ve pek çok rekor: “Ti amo” yedi ay boyunca listelerin zirvesinde kaldı ve tüm rekorları kırdı. “Gloria”, Tozzi'nin adını yurtdışında 36 hafta boyunca Billboard Hot 100 listesinde bir numaraya taşıdı.

Tur tarihleri

Friends & Partners, Momy Records ve Concerto Music tarafından üretilen ve düzenlenen turun tarihleri şöyle: 17 Mayıs 2024 – MALTA, Ghaxaq Grounds, Summer Lust Festival 29 Mayıs 2024 – ROMANYA, Bükreş, Sala Palatului 20 Haziran 2024 – İTALYA, Roma, Caracalla Hamamları 7 Temmuz 2024 – İTALYA, Venedik, Piazza San Marco 9 Temmuz 2024 – FRANSA, Le Lavandou, Grande Plage du Lavandou 21 Temmuz 2024 – ALMANYA, Regensburg, Thurn und Taxis Sarayı, Schlossfestspiele 28 Temmuz 2024 – BULGARİSTAN, Filibe , Antik Tiyatro 2 Ağustos 2024 – FRANSA, Chamonix, L Index en Fête 18 Ağustos 2024 – ALMANYA, Ulm, Klosterhof Wiblingen 22 Ağustos 2024 – İTALYA, Catania, Villa Bellini 28 Ağustos 2024 – İTALYA, Macerata, Sferisterio 31 Ağustos 2024 – HIRVATİSTAN, Montraker Vrsar Query, SummerFestival 1 Eylül 2024 – HIRVATISTAN, Opatija, Yaz Etabı 4 Eylül 2024 – İTALYA, Vicenza, Piazza dei Signori, Vincenza Festivalde 13 Eylül 2024 – İTALYA, Caserta, Caserta Kraliyet Sarayı, Piazza Carlo di Borbone 5 Ekim 2024 – İTALYA, Milano, Forum 12 Ekim 2024 – İTALYA, Torino, InAlpi Arena 2 Kasım 2024 – İSVİÇRE, Zürih, Kongresshaus 19 Ocak 2025 – ALMANYA, Düsseldorf, Mitsubishi Electric Halle 20 Ocak 2025 – ALMANYA, Münih, Deutsches Theatre 21 Ocak 2025 – ALMANYA, Stuttgart, Liederhalle, Beethovenzaal 23 Ocak 2025 – Almanya, Freiburg, Konzerthaus 25 Ocak 2025 – İsviçre, Lugano, Teatro Lac 16 Şubat 2025 – Aistria, Bregenz, Festspielhaus 19 Şubat 2025 – Almanya, Frankfurt, Alter Open 22 Şubat 2025 – Belçika , Brüksel, Foret National 24 Şubat 2025 – AVUSTURYA, Viyana, Wiener Konzerthaus 20 Mart 2025 – KANADA, Vancouver 22 Mart 2025 – KANADA, Montreal 23 Mart 2025 – KANADA, Toronto, Rama Tiyatrosu 25 Mart 2025 – AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ, New York , Manhattan Center 27 Mart 2025 – AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ, Boston 29 Mart 2025 – AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ, Atlantic City, Hard Rock Theatre 30 Mart 2025 – AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ, Chicago, Des PlainesTheatre 11 Mayıs 2025 – FRANSA , Paris, L'Olympia 13 Ekim 2025 – AVUSTRALYA, Perth, Astor Tiyatrosu 15 Ekim 2025 – AVUSTRALYA, Adelaide, Thebarton Tiyatrosu 17 Ekim 2025 – AVUSTRALYA, Sidney, Devlet Tiyatrosu 18 Ekim 2025 – AVUSTRALYA, Melbourne, The Palais Tiyatrosu.