Watchdog, Rikers Island Dayaklarını Rapor Etmeme Durumunu Örtbas Etti

Bilgin

Global Mod
Global Mod
New York Şehri Düzeltme Departmanı’nın komiseri Louis A. Molina, Salı günü bir hapishane denetim kurulu tarafından teşkilatının Rikers Adası’nda son olarak meydana gelen iki vahşi dayağı belgelememesi nedeniyle sert bir şekilde eleştirildi. yıl.

Şehrin Islah Kurulunun bir toplantısında, panel üyeleri, bir adamı Ağustos’ta felç bırakan ve Aralık’ta bir başkasını komaya sokan olaylarla ilgili yanıtların yanı sıra, bir kişiyi yanlış karakterize eden arızaların rapor edilmesinin sorumluluğunu talep etti. diğerini yenerek şehir kayıtlarına geçemedi. Bir yönetim kurulu üyesi, hapishane sistemini örtbas etmekle suçladı.

Kurul ayrıca bu tür raporlama gecikmelerinin geçmişte yaşandığını ve hapishane sistemindeki olaylarla ilgili daha iyi veri toplanması ihtiyacına ilişkin Bay Molina’nın son açıklamalarını hedef aldığını kaydetti.

“Eminim veri sistemlerinizi iyileştirebilirsiniz, ancak bir veri sistemi bu çok, çok ciddi yaralanmalar hakkında tıbbi personele ve yönetim kuruluna gerekli bilgileri sağlamada başarısız olmadı” dedi Dr. Robert Cohen, yönetim kurulu üyesi. “Çok ciddi yaralanmaların meydana geldiğini bize bildirmek için reddeden, başarısız olan personeliniz vardı.

“Bir veri sistemi arızası yoktu,” diye ekledi Bay Cohen, “bunu bildirmemeyi üstlenen çok sayıda insandı. bilgi ve bunu örtbas etmek için.”

Rikers Adası’ndaki Kriz

Pandemi ve personel acil durumunun ortasında, New York şehrinin ana hapishane kompleksi, devam eden bir kriz.

• Bilmeniz Gerekenler : Rikers uzun süredir işlev bozukluğu ve şiddetle karakterize edildi, ancak son zamanlarda durum kontrolden çıktı .
  • Rikers’ın İçinde: The Times tarafından elde edilen videolar şiddet sahnelerini gözler önüne seriyor ve hüküm süren kanunsuzluğun canlı görüntülerini sunuyor.
  • Acımasız Dayak : Bir Rikers tutuklusu komaya girdi. Bir diğeri felç oldu. Her iki olay da kamuoyundan gizlendi.
  • On Yılların İşlevsizliği: Yıllardır, şehir yetkilileri Rikers’ta kaosa yol açan kestirme yollara ve gaflara başkanlık etti.
Eleştiri, The New York Times’ta, 41 yaşındaki Khaled Eltahan’ın Ağustos’ta ve 25 yaşındaki Jose Matias’ın Aralık’ta dövülmelerini ayrıntılarıyla anlatan bir haberin ardından geldi. Bay Eltahan, bir giriş tutma kaleminde tutulurken başka bir tutuklunun onu defalarca tekmelemesinden sonra boyundan aşağısı felç oldu. Bay Matias, beynin şişmesini hafifletmek için acil bir kafatası ameliyatı geçirdi, birkaç hafta komada kaldı ve başka bir tutuklunun onu yere atıp korumasız bir hapishane konut katında tekmelemesinden sonra yürümeyi ve konuşmayı yeniden öğrenmek zorunda kaldı.

Salı günkü yönetim kurulu toplantısında yanıt veren Bay Molina, Düzeltme Departmanının olayları belgelemedeki başarısızlıklarını kabul etti ve raporlama sistemlerini iyileştirme sözü verdi.

Ocak ayında Belediye Başkanı Eric Adams tarafından atanan Bay Molina, “Şeffaflık benim için çok önemli” dedi. “Bir önceki yönetim döneminde meydana gelen New York Times makalesinde anlatılan olaylar rahatsız edici ve kabul edilemez ve gerektiği gibi belgelenmedi veya rapor edilmedi.”

Geçen yıl Rikers Adası’ndaki iki vahşi dövülme olayı gerektiği gibi belgelenmedi ve bu da tutukluların karşı karşıya olduğu koşulların önceden bilinenden daha kötü olabileceği ihtimalini artırdı. Kredi… The New York Times için Uli Seit

İslah Departmanının, Bay Eltahan ve Bay Matias’ın dövülmelerini bildirmedikleri için gardiyanlara disiplin cezası verip vermediği sorulduğunda, Bay Molina, toplantıda bu konuyu tartışmayı reddetti.

İki davaya ilişkin incelemeleri ele alış biçimi, hapishane personelinden hesap sorma konusundaki istekliliğinin bir testi olacaktır. departmanı devraldığında, hapishanelerin en iyi müfettişinden gardiyanlara karşı bekleyen 2.000 disiplin davasından “kurtulmasını” istedi.

Daha sonra, eski yönetimin gardiyanlara karşı disiplin davalarını hızlandırma çabalarını kınayan infaz görevlileri sendikaları tarafından alkışlanan bir hareketle onu kovdu.

Salı günkü eleştiri, Bay Molina’nın hapishane sistemini son 30 yılda karşılaştığı en kötü krizlerden birinden çıkarmaya çalışması sırasında geldi. Koronavirüs pandemisi New York’u kasıp kavurduğundan beri binlerce infaz memuru işe gelmeyi bıraktı. Hapishanelerde bıçaklamalar ve bıçaklamalar arttı. Çeteler, Rikers Adası’ndaki bazı konut alanlarının kontrolünü ele geçirdi ve birçok tutukluyu zaman zaman yiyecek veya sağlık hizmetlerine erişim olmadan kendi başlarının çaresine bakmak zorunda bıraktı.

Geçen yıl hapishane sisteminde tutulduktan sonra on altı kişi öldü, bu 2013’ten bu yana en ölümcül olanıydı ve geçen ay Islah Departmanı, 38 yaşındaki bir adam olan Tarz Youngblood’ın 2022’deki ilk ölümünü kaydetti. tuvalete düşmüş halde bulundu ve hayata döndürülemedi.