Apple Vision Pro hakkında yorum yapın: iPhone’un sonunun inişli çıkışlı başlangıcı

xTasarim

Global Mod
Global Mod
Bir koltukta yalnız adam, bir otelde iş gezisinde bir kadın, büyük bir kanepede patlamış mısırla yalnız bir adam: Apple’ın yeni “Vision Pro” kulaklığının demo videoları istenmeyen melankoliyi yaydı. Dev kayak gözlüğü aracılığıyla çocuklarının 3 boyutlu videolarını çeken ve daha sonra kayıtları sanal alanda oynatan – kuşu vuran – bir koltukta tek başına oturan sakallı kulaklıklı kişinin videosu belli oldu.
Apple Vision Pro giyen kadınHepsi sadece Apple kulaklığıyla.


(Resim: elma)Apple Vision Pro – Sıfır Nesil


Kulaklık takan kişinin şaka gözlüğü tarzında dışa doğru çıkıntı yapan gözleri tartışmasız ürkütücü. Apple sunucuları, ürün tanıtıldığında Apple Watch’larını belirgin bir şekilde kamera için bileklerinde tutarken, açılış konuşması sırasında hiç kimsenin burnunda kulaklıkla fotoğrafı çekilmedi – bu kesinlikle tesadüf değil. Vision Pro’nun, Apple için tamamen yeni olan bu ürün kategorisinin yalnızca 0 nesli olduğu açıktır. Uzun bir kablodan sarkan zarif olmayan harici pil, en görünür işaretlerden biridir.


Ancak tüm tuhaflıkların arkasında görülecek daha çok şey var: Apple, rakibine kıyasla belirleyici bir teknik sıçrama yapmış gibi görünüyor, düşük gecikme süresi ve keskin metin ekranı, sanal çalışma alanını ilk kez somut hale getiriyor. Üretici, kontrol için el hareketlerine, göz takibine ve sese güvenir, ancak Bluetooth klavyelerden oyun kumandalarına kadar klasik giriş cihazları da desteklenir.

Yeni bir bilgi çağı


Özellikle zekice: Apple’ın yeni platformu, kendi ekosistemini kesmek yerine, tamamen mevcut başarılı modele dayanıyor. Sanal alanda ortaya çıkan iOS uygulamalarıyla başlar, geliştiricilerin aşina olduğu API’lere kadar uzanır ve devasa, milyarlarca dolarlık App Store ile sona erer.


Muhtemelen 4000 Euro’nun üzerinde bir fiyata, Vision Pro hızlı satış bulamayacak ve geliştiricilerin başlangıçta küçük olan platforma hangi hevesle atlayacakları da belirsiz. Ancak: başlangıç yapıldı ve Apple, cihazı ve platformu adım adım daha da geliştirmek için kalan güce (ve fazlasıyla nakde) sahip. Vision Pro’nun biraz daha ucuz bir giriş seviyesi versiyonu üzerinde çalışıldığına şüphe yok.

Hala garip ve hatta korkutucu görünen şey, her halükarda yeni bir uzay hesaplama çağının başlangıcı olabilir. Apple (ve diğerleri) önümüzdeki birkaç yıl içinde teknolojiyi normal gözlük boyutuna indirmeyi başarırsa, devasa, esnek bir ekran her zaman burnunuzun ucunda olacak. En geç bu noktada, neden yanınıza bir akıllı telefon veya tablet almanız gerektiği sorusu kaçınılmaz olarak ortaya çıkıyor.Vision Pro gözlüklerinin ön tarafının tamamı lamine camla kaplıdır. Çerçeve hafif alüminyumdan yapılmıştır.
Mac'ten daha fazlası veMac'ten daha fazlası ve
(lbe)Haberin Sonu
 
Üst