Yorum: Twitter henüz kaybolmadı

xTasarim

Global Mod
Global Mod
Geçtiğimiz haftalarda ve aylarda basında çıkan haberler ve yorumlardan derlendiği gibi, Şeytan, Hitler ve Stalin bir şekilde geçen sonbaharda Twitter’ı satın alan Elon Musk adında bir oğul sahibi olmayı başarmış olmalılar. Ve o zamandan beri bu hizmet bir nefret ve alçaklık havuzuna dönüşmeliydi. Shakespeare’den gevşek bir şekilde uyarlanmıştır: Cehennem boş, tüm şeytanlar artık Twitter’da.

Axel Kannenberg, 2012’den beri İnternet’in uçsuz bucaksız genişliğinde, daha önce hiç kimsenin görmediği haberleri internette aradı. Hakaretlere karşı asil eskrim sanatında ustalaşın. 2013’te birkaç bin avroya eşdeğer bir döner kebap yedim (bugünkü bitcoin kuruyla).

Sadece zaman çizelgem onun tarafından sihirli bir şekilde korunuyor gibi görünüyor. Hala zift, kükürt ve lanetlemenin çok övülen baskısını bekliyorum; bunun yerine, her gün zaman çizelgemde ve listelerimde bana iletilen yeni haberler, ilginç ipuçları ve akıllı düşünceler alıyorum. Bakımlı bir RSS okuyucunun yanı sıra Twitter, bir çevrimiçi gazeteci olarak haberleri takip etmek için hala en sevdiğim araç.

Tabii benim gibi paylaşım yapmaktan vazgeçerseniz yıllardır Twitter’da didinip duran hobi araştırmacıları piyasada yakmak için daha faydalı hedefler arayacaklardır. Ve uzun zamandır işlevsiz olan kısıtlamayı kendi ellerime aldım – ve buna göre aktivistlerin tüm abartılı siyasi provokasyonlarını zaman çizelgesinden kovdum ve onları kendim için bloke ettim. Sağda, solda, çapraz ya da enine olmaları önemli değil: önemli olan benim için güneşten uzak olmaları. Mastodon’da “Yahudiye Halk Cephesi” ile “Yahudi Halk Cephesi”ni istedikleri gibi yeniden canlandırabilirler.

Teknoloji devleri arasındaki cüce

Doğal olarak, Twitter’da kalmak isteyenlerle birlikte, bu harika küresel haber bülteninin ne olacağı konusundaki endişeleri paylaşıyorum. Bununla birlikte, bu endişeleri Musk’tan önce bile yaşadım, çünkü tüm ABD teknoloji devleri, Twitter aslında her zaman bodur spor çantası unutkanıydı. Twitter, Facebook/Meta ve Google/Alphabet’in reklam destekli hizmetlerinde elde ettiği inanılmaz başarıyı hiçbir zaman tekrarlayamadı ve bunları büyümek için başarıyla kullandı. Kısa mesaj servisi dışında başka bir dayanak kurulmadı, Periscope ve Vine gibi girişimler tarih oldu. Reklamcılık dışındaki diğer iş modelleri? aptal

Umarım Musk sadece bir lavabo değil, ama aynı zamanda topal hippi dükkanında güzel bir iş nedeni ve canlandırıcı fikirler maalesef şimdiye kadar yerine getirilmedi. Eski yönetiminin bir başka son derece dostane tanımlaması da düzensiz.

Aranıyor: Dijital meraklılar için elektrikli aletler

Yeni duyurulan abonelik modeliyle, daha fazlasının geleceğine dair en azından küçük bir umut çiziyorum. Kullanıcılarına veri yaratıkları yerine müşteri olarak davranan bir sosyal ağ umut verici bir başlangıç olacaktır.

Burada neredeyse sadece Twitter’ı “kamu” olarak gören gazeteciler ve diğer dijital profesyoneller dolaştığına göre, neden bu hedef grup için daha fazla ücretli özellik olmasın? Birçok hesap içeren listeleri etkili bir şekilde yönetmek için kullanılabilecek bir şeye sahip olmak istiyorum. Veya hayal edebiliyorsanız, masaüstü bildirimlerinin ayrıntılı bir şekilde ayarlanmış yapılandırmasına sahip yerel bir Linux istemcisi. Dogecoin ile de öderim. Öyleyse sevgili Elon Musk: İnsanları kovma, daha az tweet at ve daha fazlasını sun.

(aks)

Haberin Sonu